Ajurvédská masáž

Ajurvédská masáž je jedinečná meditace lidských doteků. Je to obřad, který zasvětí vaše tělo do tajemství relaxace a hlubokého uvolnění.

Ajurvédská masáž je součástí Ajurvédské medicíny, jejíž počátky se datují do doby před více než  tisíci let ve starobylé Indii, odkud se dále rozšířila na Srí Lanku. Ajurvéda (v překladu věda o životě) je tvořena unikátními systémy výživy, cvičení, bylinné terapie, relaxace, meditace, pročišťování organismu, aromaterapie a masáží.

Ajurvéda "věda o životě" je pět tisíc let stará indická medicína, která je tvořena unikátními systémy výživy, cvičení, bylinné terapie, relaxace, meditace, pročišťování organismu, aromaterapie a masáží.

Podle Ajurvédy je pravou přirozeností našeho organismu rovnováha - harmonie těla, mysli a ducha - která zajišťuje přirozenou obranyschopnost a zdraví člověka.

Ajurvédská masáž se snaží člověka zbavit stresu a napětí ve fyzické i psychické podobě a nastartuje samočisticí proces organismu. Škodlivé látky jsou z těla vytlačovány ven a zároveň se do těla dostává nová energie a obnovuje se životní síla.

Je to jemná, pomalá, relaxační a regenerační technika, jejímž hlavním cílem nejsou svaly, ale harmonizace energetických center a pročištění organismu.

Masáž se provádí zahřátým sezamovým olejem v kombinaci s tradičním ajurvédským bylinným olejem ze Srí Lanky. Oleje mají vynikající efekt nejenom na samotnou pokožku, ale i na celý organismus.