Čínská energetická masáž

Čínská energetická masáž  uvolní a rozproudí zablokovanou energii v těle a dodá tak tělu ztracenou vitalitu.

Masáž působí především na centrální nervový systém a na většinu orgánů v těle. Jedná se o relaxační masáž, při které přichází uvolnění a pohoda.

Podstatou čínské energetické masáže je obnovit proudění ve 12 energetických drahách v lidském těle. Hlavním používaným meridiánem je meridián močového měchýře, což je nejdelší dráha v těle s 67 akupunkturními body. Aktivace tohoto meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji.

Znečištěný vzduch, voda, špatná životospráva, ale také naše nálady, stres a myšlenky ztěžují tok této energie, dráhy se ucpávají a vytvářejí prostředí pro vznik chorob, nejprve skrytých a později otevřených. Stačí, aby např. vlivem stresu došlo ke stažení svalu, a tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jenž je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předejít právě čínskou energetickou masáží.

Ztráta energie bývá vyvolána zejména duševní přepracovaností, nervozitou a podrážděností, nepravidelným životním rytmem apod. Úzce souvisí se zdravím, povahou a duševnem každého člověka.

Čínská energetická masáž se provádí velmi pomalu a navozuje příjemný relaxační požitek. Je velmi vhodná pro lidi, kteří jsou příliš zaměstnaní, ať už v práci nebo v soukromém životě, kteří díky svému pracovnímu rytmu trpí bolestmi hlavy a zad, jsou nesoustředění, náladoví, nervózní a podráždění. Ale protože se jedná o jemnou masážní techniku, doporučujeme ji každému, kdo se chce uvolnit a podpořit své zdraví.