Medová detoxikační masáž

Medová masáž je jedinečná detoxikační terapie, při které působením včelího medu a speciálních masážních hmatů dochází k odstraňování usazenin, toxinů, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života vlivem znečištěného životního prostředí, z potravin, léků apod.

Přes reflexní zóny zad medová masáž stimuluje činnost jednotlivých orgánů těla a napomáhá tak k celkové regeneraci a relaxaci. Med v průběhu masáže a v závislosti na množství toxinů v těle klienta mění svou barvu i konzistenci.

Pomocí tzv. "pumpovních" pohybů rukou se při masáži dostávají živiny obsažené v medu do krve. Přes kůži se zpětně uvolňují a vysávají na povrch usazeniny a škodlivé látky, uložené hluboko v tělesných tkáních.

Celkové zanesení toxiny a s tím související ztráta schopnosti se toxinů zbavovat je příčinou oslabování organismu a celé řady chronických civilizačních onemocnění a rizikových stavů. Do této kategorie patří i chronické únavy, bolesti hlavy, nespavost, deprese, žaludeční a střevní potíže, plísňové onemocnění apod.

Medová masáž se provádí po celé ploše zad teplým medem. Tím se dokonale prohřejí a uvolní svaly podél páteře. Právě zde se nacházejí akupresurní body vnitřních orgánů, a proto při této uvolňující masáži dochází kromě očisty organismu také k příznivému ovlivnění jejich funkci. Působí především na játra, ledviny a plíce.

Po každé aplikaci medu (během masáže 2x - 3x) se hmota setře teplým mokrým ručníkem. Na závěr masáže se na záda aplikuje medový zábal.

Frekvence detoxikace je velice individuální. Pokud je tělo velmi zanesené toxickými látkami, pak se doporučuje chodit na medovou masáž přibližně 2x za měsíc, jako prevence je vhodná aplikace této masáže 1x měsíčně.

Medová masáž je nevhodná při alergii na med či jiné včelí produkty a v oblasti otevřených ran a poškození pokožky.