Breussova masáž

Breussova masáž - balzám pro páteř a meziobratlové ploténky.

Jde o velmi uvolňující a příjemnou, silně energetickou masáž s regeneračními účinky na páteř - klade důraz na nápravu páteře a uvolnění svalů zad a šíje.

Je základem řešení mnoha problémů pohybového aparátu, páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy.

Na rozdíl od ostatních masáží se při masáži přímo masíruje páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se m.j. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení).

Masáž je vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické fyzické a energetické bloky, vyrovnává záda, dbá na správné postavení páteře, zmírňuje svalovou dysbalanci, uvolňuje meziobratlové ploténky. Je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze prevence onemocnění páteře k uvolnění napjatého zádového svalstva.

Jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.

Pro účinnou terapii se doporučuje alespoň 1x týdně. Jelikož se jedná o velmi jemnou masáž, lze ji libovolně opakovat, dle potřeby.